Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości pod Tatrami. Można tu wypocząć , zarówno latem jak i zimą.
Białka Tatrzańska to malownicza wieś podhalańska położona nad rzeką Białką.
Bogata infrastruktura narciarska i kompleks basenów termalnych stanowią najważniejsze atuty popularnej Białki.Najprawdopodobniej Białka Tatrzańska powstała w latach 1616 – 1618. Dokładne ustalenie czasu lokacji utrudnia brak jakiegokolwiek dokumentu lokacyjnego.
Dzisiaj funkcjonuje tu , jedna z najwiekszych stacji narciaskich, na terenie kraju. Dla spędzajacych aktywnie czas TPN oferuje wiele ciekawych wejść.
Z wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego można udać się na wiele ciekawych i różnorodnych wycieczek. Z Wierchu Poroniec prowadzi droga na Rusinową Polanę . Z Łysej Polany możemy udać się na wycieczkę najbardziej obleganym szlakiem w Tatrach – nad Morskie Oko.
Zimą Białka Tatrzańska ma bardzo wiele do zaoferowania . Narciarze i snowboardziści mogą skorzystać z trzech wyciągów narciarskich: Kaniówki, Bani i Kotelnicy. Ta ostatnia posiada również trasę biegową. Ciekawym pomysłem jest snowtubing, czyli jazda po śniegu na gumowej oponie. Na terenie Białki Tatrzańskiej znajduje się także lodowisko czynne w okresie zimowym. Zlokalizowany przy Zespole Szkół. Dodatkową atrakcją Białki Tatrzańskiej jest nowoczesny kompleks basenów termalnych cieszący się ogromną popularnością zarówno latem, jak i zimą. Wieś o zabudowie ulicowej rozciąga się na długości 8 km. Najwyżej położonym terenem Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka (725 m n. p. m.).
Wart obejrzenia jest zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Szymona i Judy Tadeusza, który należy do Szlaku Architektury Drewnianej. Został on wybudowany około 1700 roku przez Jędrzeja Topora i Jana Chlipalskiego.