Dolnośląskie – Polanica Zdrój

Województwo dolnośląskie noclegi jest położone na południowym zachodzie Polski, obejmując zachodnią część historycznego Śląska, większość Dolnego Śląska oraz ziemię kłodzką, wschodnie Łużyce Górne a także niewielki skrawek historycznej Saksonii. Atutem Dolnego Śląska jest nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się gospodarka, łącząca tradycje przemysłowe z najnowszymi technologiami. Nie oznacza to jednak, że turystyka została w tyle. Faktem jest, że na Dolny Śląsk przyjeżdża się bardziej dla pracy niż widoków, jednak jest tu kilka miejsc, które warto rekreacyjnie odwiedzić.

Co ciekawe, Dolny Śląsk znany jest z wód mineralnych, które już od średniowiecza przyciągały licznych kuracjuszy z całej Europy. Z tego względu zlokalizowanych zostało tutaj kilkanaście uzdrowisk o zróżnicowanych ofertach leczniczych. Dolnośląskie uzdrowiska mają niepowtarzalny mikroklimat, sprzyjający także wypoczynkowi i rekreacji.

Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowo-wczasowa o ciekawej zabudowie pensjonatowej, położona na wysokości 420 m n.p.m. na Ziemi Kłodzkiej. Jest to jedna z wielu miejscowości uzdrowiskowych. Ta akurat zasłynęła z wody skutecznej przeciwko „słabościom podbrzusza”. Polanica Zdrój noclegi jednak ma do zaoferowanie o wiele więcej, w tym zabytki i ciekawe atrakcje takie jak: pijalnia wód, Park Zdrojowy, Huta Szkła Artystycznego, Muzeum Etnograficzne, Deptak, Letni Tor Saneczkowy i inne.