Kościelisko – wakacje na Podhalu

W Kościelisko noclegi, jednej z kolebek narciarstwa biegowego w Polsce, skąd pochodzi ponad trzydzieści olimpijczyków w tej dyscyplinie ,narciarstwo biegowe to jedna z najstarszych dyscyplin zimowych, to także turystyka i rekreacja. Dzisiejszy sprzęt pozwala połączyć zdrowy wysiłek z przyjemnością obcowania z naturą.
noclegi Kościelisko to istny raj dla miłośników narciarstwa biegowego.

To właśnie tutaj u podnóża Tatr warunki terenowe i odpowiedni mikroklimat pozwalają na utrzymanie narciarskich  tras biegowych  przez kilka miesięcy w roku o wiele dłużej niż w innych zakątkach Polski. Trasa biegowa oficjalnie otwarta została w  stycznia 2013 r. Inicjatorami tych tras byli Halina Olejniczak, Maria Nędza i Wojciech Styrczula członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Pomysłodawcy  wytyczyli trasę oraz pozyskali pisemne zgody wszystkich właścicieli gruntów, którzy nieodpłatne udostępnili tereny przez które przebiega trasa. Gmina zaś wykonała na uzgodnionym terenie przepusty umożliwiające założenie śladu. Wobec zaistnienia faktu tras, rada gminy wraz z wójtem podjęła uchwałę o wyasygnowaniu środków na zakup ratraka, do profesjonalnego przygotowania i utrzymania tras nie tylko na Chotarzu, ale także na Siwej Polanie i na Biathlonie. Obecnie funkcjonuje dziesięć km trasy, Kościelisko pokoje gościnne
cieszącej się dużym zainteresowaniem. Trasa biegowa w Kościelisko wille już w pierwszym sezonie jej funkcjonowania została okrzyknięta najlepszą w Polsce stąd idea „Kościelisko dla Biegaczy”! Zatem jeśli tylko lubisz ruch i propagujesz zdrowy tryb życia i nawet zimą
chcesz się porusza i dotlenić świeżym górski powietrzem – przyjdź do Kościeliska. Profesjonalnie przygotowana trasa biegowa czeka na Ciebie a przepiękna okolica a przede wszystkim piękne krajobrazy sprawią , że Kościelisko pozostanie na długo w Waszej pamięci!
Butorowy Wierch jest to najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego. Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Butorowy Wierch w Kościelisko pensjonaty miejsce to jest idealne do pieszych wędrówek jak również wycieczek rowerowych podczas, których można podziwiać przepiękną panoramę Tatr.
Będąc na górnej polanie Butorowego możemy idąc grzbietem dojść do górnej stacji Gubałówki i zejść lub zjechać kolejką na dół. Kolej linowa krzesełkowa – podwójna uruchomiona została w lutym 1977r. Dolna stacja znajduje się 886 m n.p.m., górna 1158 m n.p.m. Kolejka przewozi ok. 880 osób na godzinę a czas jazdy wynosi osiemnascie minut. Koleje linowe znajdują się trzysta m od naszego domu.