Murzasichle

Murzasichle noclegi – prawie Zakopane. Tutaj, 1000 m. n.p.m. i na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, można odpocząć w ciszy i spokoju. Zupełnie nie widać, że 10 km od nas znajduje się miasto oblegane przez turystów. Ale spokojnie, dotarła tu już cywilizacja. Są sklepy, a także lokale, w których można przekąsić małe co nieco. Poza tym to bardzo dobra baza wypadowa w góry. A skąd ta dziwna nazwa? To połączenie nazwy dwóch osad podzielonych kiedyś rzeką Sichła: Mur i Zasichle. Murzasichle noclegi domki
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej – Piękny drewniany kościółek wybudowano w 1955 r. Wewnątrz znajduje się kopia XIII-wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku.

Ta stara wieś, której początki datuje się na 1630 rok, położona jest u podnóża Tatr i na skrajuTatrzańskiego Parku Narodowego. Wieś położona jest na wysokości 820–950 m n.p.m. w południowej części Skalnego Podhala i rozciąga się pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Obecnie pełni funkcję letniskowo-wypoczynkowej. tanie noclegi Murzasichle
Nazwę wsi stanowi połączenie nazw dwóch wsi: Mur oraz Zasichle. Drugi człon pochodzi od nazwy podmokłego lasu Sichła, który graniczy z miejscowością. Niedaleko lasu była położona wieś, której nazwa wzięła się właśnie od jej położenia Zasichle – co oznacza za lasem Sichła. Zasichle sąsiadowało z wsią Mur. Gdy te dwie osady połączyły się ze sobą powstała wieś o nazwie Murzasichle. Nazwę miejscowości wypowiada się Murzasichle pokoje do wynajęcia.

Odwiedzając Izbę Regionalną u Gąsieniców w Murzasichle pensjonaty, posłuchać można starych prawd o Podhalu. Po drodze mijamy kilka karczm regionalnych, gdzie można posmakować wspaniałych tradycyjnych potraw. Oprócz atrakcji dla ciała, znajdziemy w Murzasichlu i coś dla ducha. Warto odwiedzić choćby liczący ponad 50 lat, utrzymany w góralskim, regionalnym stylu Kościół pod wezwaniem NMP, gdzie odprawiane są msze z muzyką i śpiewem góralskim. Mniej aktywnych turystów zadowoli na pewno wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnice, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów.